• Jastrzębie w półfinale województwa!

Reprezentacja dziewcząt SP Jastrzębie w półfinale województwa w rywalizacji Igrzysk Dzieci w drużynowym tenisie stołowym !!!

8 listopada w Rypińskim Centrum Sportu odbył się ćwierćfinał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci. Do zawodów zakwalifikowały się dwie drużyny Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu. Drużyna dziewcząt w składzie Maja Kalinowska i Milena Zawidzka w imponującym stylu pokonała wszystkie drużyny i zajęła I miejsce co zaowocowało awansem do półfinału wojewódzkiego. Zespół chłopców w składzie Gabriel Sucharski i Szymon Chojnicki po zaciętej rywalizacji zajął ostatecznie III miejsce.

• MISTRZOWSTWA POWIATU LIPNOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuchowie odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym w rywalizacji Igrzysk Dzieci. Szkołę Podstawową im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu reprezentowały dwie drużyny - wśród dziewcząt Maja Kalinowska i Milena Zawidzka, wśród chłopców Gabriel Sucharski i Szymon Chojnicki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze w rywalizacji przy tenisowych stołach i zdobyli dwa tytuły Mistrza Powiatu Lipnowskiego i wywalczyli awans do zawodów rejonowych.

• Owocowa środa

W środę 19 października klasa VIII wraz z oddziałem przedszkolnym zapoczątkowały szkolną akcję charytatywną pod hasłem ,,Owocowa środa,,, której celem jest pomoc dzieciom chorym lub z niepełnosprawnością. W tym roku wspieramy leczenie i rehabilitację Natana. Sprzedaż owocowych sałatek odbywała się w trakcie długiej przerwy i spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Pasowanie klasy I

18 października br. od samego rana w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali- to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor Marcin Chojnicki. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 13.10.2022 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

• Dzień Gier Planszowych

10 października obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Gier Planszowych. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera czy smartfona. Samorząd Szkolny wraz z opiekunami zorganizował rozgrywki w przeróżne gry planszowe, karciane i nie tylko. Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas bawiąc się i ucząc. Jak widać każdy znalazł coś dla siebie.

• Konkurs „SKO”

W minionym roku szkolnym Szkoła w Jastrzębiu tradycyjnie wzięła udział w konkursie „SKO w SGB”. Była to ostatnia edycja konkursu, w związku z tym uczniowie wpłacający swoje oszczędności w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Lipnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania w SKO.

Warsztaty astronomiczne w Kolankowie

Astronomia jest wyjątkowo interesującą nauką. Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie z klas IV – VII, uczestnicząc w warsztatach astronomicznych, które odbyły się 28 września br. Zajęcia zorganizowano w Świetlicy Wiejskiej w Kolankowie, w ramach projektu „Przebudowa Świetlicy Wiejskiej wraz z wyposażeniem w miejscowości Kolankowo”. Pieczę organizacyjną i merytoryczną nad całym przedsięwzięciem sprawowała Ilona Wiśniewska – koordynator projektu.

• Talenciaki dla naszej szkoły!

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować Państwa, że zbieramy Talenciaki dla naszej szkoły!

Przy zakupach w Lidlu możecie otrzymać Talenciaki. Papierowe kupony - Talenciaki możecie wrzucać do specjalnie przygotowanych urn na terenie szkoły lub samodzielnie zeskanować kod QR z kuponu!!! Nasza szkoła przyłączyła się do akcji SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW. Do wygrania jest mnóstwo atrakcyjnych nagród, dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej szkoły.

Wtorek 14.05.2024