• Wycieczka szkolna do Włocławka - Centrum Zabaw „Honolulu”

• 11.06.2023
        • 7 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem i rodzicami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Włocławka - Centrum Zabaw „Honolulu”. Tu czekała na nas moc atrakcji. Jest to jedyna taka sala zabaw w Polsce, z największą w kraju zjeżdżalnią, torem z autami i strefą armatek. Na koniec wizyta w McDonald ’s. Potem byliśmy już gotowi na powrót do domu. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i niezapomniane wrażenia. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc podczas wycieczki.

• Uroczyste podsumowanie XXXVI edycji konkursu plastycznego, „Mój las”

• 04.06.2023
        • Dnia 02.06.br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu XXXVI edycji konkursu plastycznego, „Mój las”. Wręczenie nagród odbyło się siedzibie Ligi Ochrony Przyrody we Włocławku.

Konkurs organizowany był przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody.

• 04.06.2023
        • Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole dnia 31 maja zorganizowane zostały rozgrywki sportowe. Młodsze klasy walczyły o zwycięstwo w wyścigach rzędów, "w dwóch ogniach usportowionych" i rzutach do kosza.

Punkt Przedszkolny razem z Oddziałem Przedszkolnym uczestniczyły w wyścigu zręcznościowo-szybkościowym.

Klasy 4-8 rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej, w biegach sztafetowych, rzutach do kosza, i skokach na skakance.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Lipnie, PUK Lipno oraz Anonimowego Darczyńcę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali lody i soki zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego a także mogli skosztować słodyczy przygotowanych przez rodziców.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców zaangażowanych w organizację "Dnia Dziecka na sportowo".

Dziękujemy również pani Adriannie Furmanek z "Ośrodka Złoty Konik" za atrakcje związane z przejażdżką dla chętnych dzieci i uczniów.

• Zawodach powiatowych w lekkiej atletyce

• 04.06.2023
        • 19 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych w lekkiej atletyce. W czwórboju LA dziewczęta zajęły IV miejsce a chłopcy V miejsce. Indywidualnie Paulina Borkowska zajęła II miejsce. W biegu na 100 m. Wiktor Dąbrowski zajął III miejsce a Nadia Piątkowska II miejsce. W biegu na 300 m. Agata Kalinowska III miejsce i Hubert Gołębiewski III miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

• Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego

• 01.06.2023
        • Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego, który przypada 23 kwietnia, to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową naszej planety oraz komunikację międzykulturową.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiego projektu kulturowego pod hasłem „LONDON WEEK” . Przez cały tydzień uczniowie angażowali się w różnorodne aktywności związane z rozwijaniem kompetencji językowych z języka angielskiego oraz z poznawaniem bardzo interesującego miasta, jakim jest LONDYN.

• Gminnego Konkursu Ortograficznego O ,,Kryształową Różę”

• 18.05.2023
        • We wtorek 16 maja br. w Szkole Podstawowej im. F. Żwirki i S. Figury w Maliszewie odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego O ,,Kryształową Różę”, którego celem jest rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego oraz podniesieniem poziomu kompetencji ortograficznych uczniów klas II-III szkół podstawowych.

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Lipno.

Przygotowanie do konkursu wymagało od piszących systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła rezultaty i pozwoliła odnieść sukces. Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów, to nie tylko ćwiczenia, czasami uciążliwe, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, a także kształtująca w uczniach współzawodnictwo.

Szkołę Podstawową im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu, reprezentowali: uczeń kl. II- Jeremi Jagielski oraz uczennica kl. III- Milena Zawidzka, która zajęła III miejsce w konkursie.

Gratulujemy!

• 15.05.2023
        • 2 maja uczniowie klasy VIII odwiedzili Toruń. Najpierw był spacer po starym mieście, potem poznali świat ludzi niewidomych w ,,Niewidzialnym domu,,. Następnie rozgrywali bitwy laserowym paintballem w bunkrze 51. Zabawa była wyśmienita!

• „Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu”

• 15.05.2023
        • Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą konkursu pt.: „Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu” został Filip Skuz z klasy II. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VIII

• 02.05.2023
        • Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VIII

Dnia 27 kwietnia 2023r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego dla klas IV-VIII. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną w ramach działań promujących czytelnictwo. Uczniowie zmierzyli się z tekstem wybranym przez siebie i wcześniej przygotowanym oraz tekstem losowo wybranym. Jury konkursu w osobach: p. dyrektor Biblioteki Gminnej w Jastrzębiu Ewy Rozen, p. Czesławy Krystyny Chojnickiej- autorki wierszy i opowiadań oraz p. Hanny Grochockiej - przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły, miało trudny wybór.

Mistrzem Czytania w klasie IV została Amelia Kucińska, w klasie V- Gabriela Lendzion,

w klasie VI – Andżelika Kaczorowska, w klasie VII – Ksawery Czarnecki, natomiast w klasie VIII-Oliwia Nierychlewska. Uczestnikom konkursu wręczono nagrody książkowe, pamiątkowe puchary wykonane w szkole na drukarce 3D oraz drobne upominki. Sponsorem nagród książkowych była Księgarnia Zuza z NCL w Lipnie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czytania książek, bowiem są one niewątpliwym skarbem, a ich czytanie przynosi wiele pożytku i satysfakcji.