Eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego pt. „Polska – Moją Ojczyzną”
19 listopada 2024r. w klasie pierwszej odbyły się eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego pt. „Polska – Moją Ojczyzną”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Wichowie. Podczas recytacji uczniowie mogli zaprezentować siebie przed komisją i całą klasą. Każdy uczestnik otrzymał gromkie brawa, co sprzyjało integracji zespołu klasowego. Uczestników oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor Joanna Wołodko, Pani Patrycja Mularska oraz Pani Wiktoria Leszczyńska. Zwycięzcami konkursu zostali:
„Dzieciństwo bez Przemocy”
W dniach poprzedzających 19 listopada dzieci uczęszczające do naszej szkoły i przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Kampania ta promowana jest przez Zespół Interdyscyplinarny powołany do spraw Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Gminie Lipno i działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnie.
„Jesień w lesie grzyby niesie”
Dnia 15 listopada 2024r. odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie „Jesień w lesie grzyby niesie”. Tematyka konkursu została wybrana z myślą o ukazaniu piękna i różnorodności świata grzybów, które odgrywają kluczową rolę w ekosystemie leśnym. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym i fotograficznym. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII - Gabriela Lendzion otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym. Konkurs organizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy pod patronatem honorowym Wojewody Kujawsko - Pomorskiego oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie, a Gabrysi gratulujemy wyróżnienia.
„Książka na każdą porę roku”
W listopadzie rozpoczęliśmy realizację projektu czytelniczego „Książka na każdą porę roku”. Projekt ten ma na celu promocję czytelnictwa. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywania nowej wiedzy, ale również rozwijania wyobraźni, wzbogacania słownictwa. Podczas pierwszego spotkania nauczyciel bibliotekarz przeczytał książkę „Gdzie się zwierzę spać wybierze” Marcina Brykczyńskiego. Realizacja projektu została podzielona na dwie grupy wiekowe. Dzieci z punktu przedszkolnego
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 15 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę. Gry matematyczne, które wymagają dokonywania mnożeń i dzielenia w trakcie rozgrywki, pomagają dzieciom w ćwiczeniu tych umiejętności w praktyczny sposób. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielem matematyki zorganizowali wiele atrakcyjnych aktywności m.in. kolorowanki, zagadki oraz konkursy. Szkolne korytarze zostały udekorowane w przykłady tabliczki mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Dziękujemy za udział.
Konkurs „Jesień w lesie grzyby niesie”
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy
Setnropdsotdg2 9cot040140 g37sta38p4255lc21ai814t7: 2a1lio47 ·
Konkurs „Jesień w lesie grzyby niesie” pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawko-Pomorskiego Michał Sztybel oraz Dyrektora Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu rozstrzygnięty
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
1W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawienie przypomniało uczniom najważniejsze wydarzenia historii Polski - od upadku do upragnionego 11 listopada 1918 r. Przy pieśniach patriotycznych, takich jak: „ Pieśń Insurekcji Kościuszkowskiej”, „Warszawianka”, „Boże coś Polskę”, „Marsz Sybiraków”, „Rota” oraz „My Pierwsza Brygada” przenieśliśmy się w okres największych zrywów niepodległościowych. Całość została uwieńczona uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Dnia 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Z tej okazji chętni uczniowie przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu podczas pokazu strojów można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Uczniowie zaprezentowali swoje stroje spacerując po korytarzu przy dźwiękach bajkowej muzyki.
Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym
Dnia 07.11.2024 r. w Z.S. w Karnkowie odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Po zaciętej grze nasza drużyna w składzie: Milena Zawidzka, Amelia Kucińska i Laura Kalinowska zajęła bardzo wysokie II miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez Bibliotekę
Dnia 05 listopada 2024r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez Bibliotekę Szkolną w ramach działań promujących czytelnictwo. Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało Poznajmy się w bibliotece. W związku z tym Biblioteka Szkolna zaproponowała udział w konkursach. Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wzięli udział w konkursie plastycznym Mój ulubiony bohater bajkowy , zaś uczniowie klas II i III zmierzyli się z zagadkami dotyczącymi postaci bajkowych. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i gratulujemy zwycięzcom.
I miejsce w powiatowych Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych.
Nasza drużyna szachistów 5 listopada w Z.S.Karnkowo wywalczyła I miejsce w powiatowych Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych. Zawodnicy w składzie: Brajan Mączyński, Gabriela Lendzion, Mateusz Mieczkowski i Miłosz Rumiński awansowali do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły im. J.Kochanowskiego w Trzebiegoszczu
Dnia 4 listopada odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły im. J.Kochanowskiego w Trzebiegoszczu ,,Gramy dla Niepodległej ". Nasza drużyna zajęła wysokie ll miejsce. Gratulujemy!!!
Dzień Dyni
229 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni, zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. Wolontariusze przygotowali wiele pysznych smakowitości: piękne deserki, galaretki, gofry, pankejki, babeczki oraz różnorodne ciasta. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie inicjatyw szkolnych. Uczennice klasy VI przeprowadziły zabawy z dynią dla społeczności przedszkolnej. Maluchy chętnie wspólnie się bawiły w rytm wesołych piosenek. Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs na najweselszą dynię. Komisja przyznała nagrody w konkursie dyniowym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. W I kategorii: I miejsce Tymon Stankiewicz, II miejsce Marcelina Hass, III miejsce Michalina Sławkowska, w kategorii klas I-III: I miejsce Nadia Dąbrowska, II miejsce Michał Lisowski, III miejsce Wojciech Piotrowski, w ka
SZKOŁA PAMIĘTA
W dniu 29 października 2024 roku uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni, Pani Marty Kiełkowskiej w imieniu całej społeczności szkolnej uporządkowali grób Kazimierza Różyckiego - patrona Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu. Uczniowie z zaangażowaniem i starannością oczyścili nagrobek i pozbierali liście. W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych zapalony został znicz i złożone kwiaty. Była to krótka lekcja o szacunku i pamięci dla tych, którzy odeszli.
Próbny alarm przeciwpożarowy
Dnia 25 października w Szkole Podstawowej im. Kazimierz Różyckiego w Jastrzębiu przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy dla społeczności szkolnej i przedszkolnej. Nad prawidłowością przeprowadzonej akcji czuwał strażk z Państwowej Straży Pożarnej z Lipna p. st.kpt. mgr inż. Patryk Szajgicki. Sprawnie przeprowadzono alarm, dyrektor sprawdził stan ogólny wszystkich uczniów zgodnie z listą obecności w danym dniu. Pan Patryk Szajgicki zwrócił uwagę nad zagrożeniami związanymi z pożarem nie tylko w szkole, ale również w innych obiektach.
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
6ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
23 października odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli zaproszeni goście: Dyrektor SAPO - Pan Marcin Chojnicki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Ewa Rozen-Bieńkowska, Przewodniczący Rady Gminy Lipno - Pan Andrzej Chojnicki, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Ośmiałowska, Sołtysi: Pan Antoni Kozakiewicz, Pan Jarosław Kryst, Pan Piotr Turowiecki,Pan Karol Kuropatwa, cała społeczność szkolna oraz Rodzice pierwszoklasistów. Po oficjalnej części powitania gości, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Dzieci bardzo dobrze zdały egzamin na ucznia, a za prawidłowo wykonane zadania otrzymali 5 medali. Następnie Dyrektor Szkoły - Pani Joanna Wołodko dokonała pasowania na ucznia. Od tego momentu dzieci zostały pełnoprawnymi uczniami nasz
Wycieczka do Biskupina i Kruszwicy.
W poniedziałek 21.10.2024r. uczniowie klas IV,V i VI wraz z opiekunami : Katarzyną Gęsicką, Magdą Grzywińska, Martą Kiełkowską i Iwoną Mikołajczyk oraz przewodnikiem Ireną Retlikowską uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Kruszwicy i Biskupina. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych