• Kino Szkoła

• 20.06.2024
        • To już ostatni seans filmowy z projektu Kino Szkoła . Tym razem uczniowie klas IV-VI obejrzeli film pod tytułem"Lato,kiedy nauczyłam się latać" poprzedzony prelekcją o dorastaniu.

• Ogólnopolski projekt edukacyjny "Gramy zmysłami"

• 16.06.2024
        • Ogólnopolski projekt edukacyjny "Gramy zmysłami" realizowany w klasie III dobiegł końca.

Celem projektu było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.

Na zakończenie projektu zarówno szkoła, nauczyciele oraz każdy uczeń otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie.

• Wycieczka do Ciechocinka

• 16.06.2024
        • W dniu 11 czerwca 2024r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Ciechocinka. Podczas spaceru z przewodnikiem obejrzeli Park Zdrojowy, Fontannę " Grzybek", Deptak Sław i Tężnie solankowe. Był też czas na zakup pamiątek. Następnie odwiedzili "Ranczo pod Olszyną", gdzie wesoło spędzili czas na przejażdżkach konnych, konkursie strzeleckim, wycieczce tramwajem konnym do lasu, zabawie na terenie ośrodka zakończonej ogniskiem.

• Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym

• 16.06.2024
        • 5 czerwca 2024 r. nasza drużyna dziewcząt reprezentowała szkołę w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym. Każda z zawodniczek musiała przystąpić do rzutu piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 60 metrów. Do zawodów zgłosiło się sześć szkół z powiatu lipnowskiego

• Uroczyste wręczenie nagród Gminnego Konkursu Plastycznego

• 09.06.2024
        • 4 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka z życzeniami z okazji 20-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

• Projekt ekologiczny „Z Ekologią na Ty”

• 09.06.2024
        • W bieżącym roku szkolnym szkoła nasza realizowała ogólnopolski projekt ekologiczny „Z Ekologią na Ty”. Od 2 października 2023r. do 31 maja 2024r. wykonywaliśmy szereg zadań związanych z ekologią. Po zakończonym projekcie zostało przesłane sprawozdanie, na podstawie którego szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający nasz udział w projekcie. Pomysłodawcą i organizatorem projektu była Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom

i nauczycielom naszej szkoły.

• VIII Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O kryształową różę”

• 09.06.2024
        • W dniu 6 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Żwirki i Wigury w Maliszewie odbył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O kryształową różę”. Udział w nim wzięły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Lisowski – klasa II i Jeremi Jagielski – klasa III. Miło nam poinformować, że Michał zajął I miejsce w/w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Powiatowy Konkurs Wokalny pt. "Śpiewać każdy może"

• 02.06.2024
        • Dnia 29 maja w Kinie Nawojka w Lipnie odbył się Powiatowy Konkurs Wokalny pt. "Śpiewać każdy może", zorganizowany przez MCK w Lipnie. W wydarzeniu tym, swoje talenty muzyczne zaprezentowało 78 dzieci, w tym uczennice naszej szkoły: w kategorii klas I-III: Marcelina Gutowska i Maja Kołodziejska, a w kategorii klas IV-VI: Amelia Kucińska, Adrianna Jagielska i Gabriela Lendzion. Perełką konkursu okazała się Maja Kołodziejska, która zdobyła główną nagrodę - Grand Prix. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, tym bardziej cieszy nas wygrana Mai. GRATULUJEMY! Wielkie brawa dla naszych dziewczyn

• Wycieczkę do Trójmiasta

• 02.06.2024
        • Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. K. Różyckiego w Jastrzębiu wybrali się 27 maja na wycieczkę do Trójmiasta. Wśród atrakcji znalazły się między innymi: zajęcia w Akwarium Gdyńskim, molo w Sopocie, rejs statkiem do Gdańska, zwiedzanie okolicznych zabytków. Po aktywnie spędzonym dniu, uczniowie z pamiątkami w plecakach wrócili z wyprawy.

• Dzień Dziecka na sportowo

• 02.06.2024
        • Dnia 29.05.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo. Uczniowie klas IV-VIII brali udział w różnorodnych konkurencjach typu rzut podkową, wbijanie gwoździa, czy toczenie obręczy koła od roweru. Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny konkurowali w biegach krótkich, a klasy I-III rywalizowały w skokach na skakance, kółku hula-hop, rzucie beretem itp. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami.

Podczas imprezy dzieci mogły posilić się kiełbaskami z grilla zasponsorowanymi przez Radę Rodziców i poczęstować się napojami, których sponsorem byli Państwo Katarzyna i Andrzej Chojnowscy Firma skład opału Jastrzębie KATRANS S.P. Z.O.O.

Na zakończenie pełnego emocji dnia uczniowie klasy VII i VIII rozegrali mecz piłki koszykowej, a dzieci z klas IV-VIII mecz piłki nożnej.

• Zabawa językowa z okazji Dnia Języków Obcych

• 02.06.2024
        • Dnia 21 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego wzięli udział w zabawie językowej z okazji Dnia Języków Obcych. Escape room w języku angielskim i niemieckim był świetną okazją do wykazania się wiedzą i umiejętnościami.

• SAVOIR VIVRE - CZYLI DOBRE MANIERY

• 02.06.2024
        • Nauka dobrych manier to inwestycja w przyszłość dziecka. Uczy się ono prawidłowych zasad zachowania, zwrotów grzecznościowych, manier przy stole, podczas wyjść do teatru, kina czy na koncert. Tę naukę należy rozpocząć bardzo wcześnie, po to aby mieć pewność, że nasze dziecko, w każdej z napotykanych sytuacji zachowa się właściwie. Wszystkie te tajniki podczas zajęć przybliżyła nam pani Małgorzata Ośmiałowska , która zna się na tym najlepiej. Dziękujemy bardzo za przekazanie tak cennych wskazówek.