• Mistrzostwa Powiatowe w Szkolnej Lidze L. A

• 27.05.2024
        • W piątek 24 maja w Skępem odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Szkolnej Lidze L. A. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Borkowska, która zajęła III miejsce w biegu długim i Zuzanna Łabęcka zajmując II miejsce w biegu na 300 metrów. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Akcja charytatywna "KUP PAN SZCZOTKĘ"

• 27.05.2024
        • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu wzięła udział w akcji charytatywnej "KUP PAN SZCZOTKĘ" organizowanej przez fundację Redemptoris Missio.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli udało nam się zebrać szczotki i pasty do zębów oraz mydła. Dary zostaną przekazane fundacji. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

• Konkurs recytatorski „Z przyrodą w tle”

• 20.05.2024
        • Dnia 17 maja 2024r odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Z przyrodą w tle”, którego organizatorem była biblioteka szkolna. Komisja w składzie: Marcin Chojnicki, Krystyna Chojnicka, Małgorzata Ośmiałowska oceniała recytacje dzieci i uczniów w dwóch kategoriach: punkt przedszkolny i oddział przedszkolny oraz klasy I-III. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz doskonalenie umiejętności językowych. Komisja miała trudny wybór, gdyż wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali. Wyniki konkursu są następujące:

W kategorii punkt przedszkolny i oddział przedszkolny, I miejsce- Zuzanna Piasecka,

II miejsce- Michalina Sławkowska, III miejsce- Aurora Iglewska, wyróżnienia otrzymali Fabian Kaczorowski i Karol Lewandowski.

W kategorii klas I-III, I miejsce- Antonina Chojnicka, II miejsce- Maja Kołodziejska, III miejsce- Oliwia Skuz, wyróżnienia otrzymali Zofia Bachoń i Natalia Kuczyńska.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.

• II Rodzinny Rajd Rowerowy

• 20.05.2024
        • W sobotę 11.05.2024 odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Policji KP Lipno oraz strażacy z OSP Złotopole z Prezesem Panem Jarosławem Kryst na czele. Trasa którą pokonaliśmy była dość wymagająca. Blisko 60 osobowa grupa uczestników przemierzyła 12 kilometrów z uśmiechem na twarzy. Na mecie czekał na Wszystkich medale , i kiełbaski z grilla. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym

• ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W ZS KARNKOWO

• 12.05.2024
        • ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W ZS KARNKOWO.

Dnia 10 maja 2024r. w ZS Karnkowo odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Ilustracja do książki przeczytanej dziecku przez Rodzica”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III uczących się w szkołach na terenie Gminy Lipno oraz Miasta Lipno. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Zofia Bachoń z klasy II, która zajęła II miejsce w w/w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• III Gminny Konkurs Matematyczny "Potyczki matematyczne"

• 12.05.2024
        • W dniu 8 maja 2024r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny "Potyczki matematyczne" dla klas III. Udział w nim wzięły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Lipno Pan Andrzej Szychulski, który przekazał fundusze na zorganizowanie w/w konkursu. Zadania konkursowe przygotowała Pani Anna Szablewska - nauczyciel matematyki.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wichowie

III miejsce - Zespół Szkół w Karnkowie

Gratulujemy zwycięzcom!!! Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

• Lekcja edukacyjna w Filii Bibliotecznej w Jastrzębiu

• 12.05.2024
        • W dniu 6 maja 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięły udział w wyjątkowej lekcji edukacyjnej w Filii Bibliotecznej w Jastrzębiu, poświęconej Dniu Konia oraz technologii druku 3D. Podczas zajęć miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat pielęgnacji i żywienia koni, poprzez obejrzany film edukacyjny, poznały wiele ciekawostek na ten temat. Pracownicy biblioteki z pasją dzielili się swoją wiedzą, ucząc najmłodszych troski i odpowiedzialności za te wspaniałe zwierzęta. Dodatkowo, dzieci wysłuchały emocjonującej bajki o przygodach koni, która przeniosła je w magiczny świat wierzchowców.

Po części poświęconej koniom, przyszedł czas na fascynujący świat druku 3D. Dzieci miały możliwość zapoznać się z zasadami działania tej nowoczesnej technologii, a także poznać różnorodne zastosowania druku 3D w życiu codziennym. Na zakończenie zajęć dzieci z chęcią wypożyczyły książki, otrzymały małe upominki wykonane w technologii 3D. To symboliczny gest, który miał na celu uhonorowanie zaangażowania dzieci oraz ich chęci nauki i eksploracji nowych dziedzin.

• XII Ogólnopolski Konkurs Historyczno- Regionalny „Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu”

• 12.05.2024
        • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno- Regionalnym „Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu” i w XII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Polska jakiej nie znacie - Mieszkańcy naszych lasów”. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W pierwszym konkursie uczennica klasy V - Weronika Kryst otrzymała wyróżnienie za przygotowanie albumu poświęconego wydarzeniom związanym z jej miejscem zamieszkania. W drugim konkursie uczeń klasy VI - Michał Gutowski otrzymał wyróżnienie za wiersz „Mieszkańcy naszych lasów”.

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.