• Gminny Przedszkolny Konkurs Interpretacji Artystycznej

        • 30.03.2023
        • 29 marca 2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radomicach odbył się I Gminny Przedszkolny Konkurs Interpretacji Artystycznej skierowany do dzieci 5 i 6 letnich z przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Lipno. Założeniem konkursu była recytacja wybranego przez uczestnika wiersza poezji dziecięcej o dowolnej tematyce. Oprócz recytacji pod uwagę była brana interpretacja artystyczna, czyli strój nawiązujący do tematu wiersza, rekwizyty, gestykulacje, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. W konkursie brało udział pięcioro dzieci z oddziału przedszkolnego i troje z punktu przedszkolnego, które wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.W grupie młodszej Antoni Ośmiałowski zajął III miejsce za wiersz Juliana Tuwima "Okulary" , Marianna Sucharska zdobyła wyróżnienie za wiersz Ewy Zawadzkiej " O wiośnie " a Kornelia Kantorska zdobyła dyplom za udział w konkursie za wiersz Doroty Gellener " Wiosenny czarodziej".W grupie starszej Oliwia Skuz zajęła II miejsce za interpretację wiersza „Wiosenne porządki” Jana Brzechwy, Antonina Chojnicka otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „ Jak smakuje wiosna?” Aleksandry Charęzińskiej. Natomiast Gabriela Piasecka, Wiktoria Skuz, Maja Górczyńska otrzymały drobny upominek oraz dyplom za udział w konkursie. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień artystycznych.

           

        • Dzień Świętego Patryka

        • 30.03.2023
        • Tradycyjnie już 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Cała społeczność szkolna i przedszkolna włączyła się organizację przekąsek i słodkości, które były sprzedawane na korytarzu szkolnym przez cały dzień. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zadbali o organizację kiermaszu. W tym roku zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz pomocy podopiecznemu fundacji SIEPOMAGA w Lipnie. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

        • Udział w warsztatach – Mobilne Laboratoria Przyszłości

        • 23.03.2023
        • Udział w warsztatach – Mobilne Laboratoria Przyszłości.

          W dniu 21 marca 2023 uczniowie klas 4-6, odwiedzili Zespół Szkół w Karnkowie aby uczestniczyć w warsztatach w ramach programu Mobilne Laboratoria Przyszłości, realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Podczas spotkania uczniowie pracowali z długopisami 3D, zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. „Sztucznej Inteligencji”.

          Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjno-technologiczny, który opiera się na tzw. kierunkach STEAM, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Opiekunami wyjazdu byli: Marcin Chojnicki, Katarzyna Gęsicka, Anna Szablewska.

        • Bezpieczny Internet 2023r

        • 22.03.2023
        • Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023r

          Konkurs indywidualny dla uczniów klas 0- III

          I miejsce - Laura Kalinowska kl. III

          II miejsce – Gabriela Piasecka kl. 0

          III miejsce –Wiktor Gembicki kl. III

          Konkurs indywidualny dla uczniów klas IV- VIII

          I miejsce - Maja Kalinowska kl. VII

          II miejsce – Zuzanna Łabęcka kl. VII

          III miejsce – Jakub Wojciechowski kl. Kl. VI

          Wyróżnienia

          Maciej Jagielski kl. I

          Antonina Chojnicka kl. 0

          Adam Kalinowski kl. III

        • Ogólnopolska Olimpiada Olimpus

        • 22.03.2023
        • W styczniu 2023 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Olimpus . Brali w niej udział uczniowie klas IV-VIII. Tytuł laureata otrzymali: Brajan Mączyński z przyrody (miejsce 9) – kl. IV oraz Aleksandra Zarębska z języka angielskiego (miejsce 7) – kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

        • Dzień Kolorowej Skarpetki

        • 22.03.2023
        • To był naprawdę kolorowy dzień! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpetek nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpetki miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21 parze chromosomów.

          Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.

        • Zajęcia robotyki

        • 19.03.2023
        • W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, od marca w naszej szkole odbywają się zajęcia robotyki dla klas VII-VIII. Prowadzącym warsztat robotyki jest p. Krzysztof Kalinowski.

        • Decyzje o przyznaniu stypendium za osiągnięcia w nauce i sporcie

        • 15.03.2023
        • 13 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu Marcin Chojnicki w imieniu Pana Wójta Andrzeja Szychulskiego wręczył decyzje o przyznaniu stypendium za osiągnięcia w nauce i sporcie w pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023.

          Stypendium otrzymali Weronika Kryst z klasy IV, Gabriela Lendzion z klasy V, Michał Gutowski z klasy V, Maja Kalinowska z klasy VII.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

           

           

        • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

        • 15.03.2023
        • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

          „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

          Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

          We wtorek 21 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie naszej szkoły. Podczas zajęć z języka polskiego poznawali tajniki wiedzy o języku ojczystym. Poloniści starali się przekazać dzieciom wiedzę, na temat tego, czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Uczniowie. uczestniczyli także w zabawach z językiem, które trwały od wtorku do czwartku na korytarzu szkolnym. Mieli okazję dokonać wyboru najpiękniejszego, najtrudniejszego oraz najdłuższego słowa, pobawić się z językiem, odgadując znane przysłowia, związki frazeologiczne, uzupełniając teksty z trudnością ortograficzną, pogimnastykować swój język w „łamańcach językowych”. Zmagania z wierszykami okazały się nie lada wyzwaniem, ale wprawiły wszystkich w radosne nastroje, a trudności wynagrodził słodki cukierek. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Wśród uczniów, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych z językiem i rozwiązali prawidłowo zadania rozlosowano nagrody.

          Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

          Dodatkowo na korytarzu została zamieszczona gazetka informująca o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia, pochodzeniu naszego języka, ciekawostkach z nim związanych. Pielęgnujmy i szanujmy język ojczysty nie tylko od święta, ale i na co dzień.

           

        • Dzień Patrona

        • 09.03.2023
        • Dzień Patrona to święto, które jest okazją do wspólnej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej. Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu odbyły się dnia 07.03.2023 roku. Ukoronowaniem przygotowań do Dnia Patrona były konkursy: plastyczny pt.,,Laurka dla Patrona”, który odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, klas I-III i IV-VIII oraz konkurs wiedzy popularyzujący sylwetkę naszego patrona. Dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego przy wsparciu swoich pań, wykonały własnoręcznie zrobiony bukiet z przeznaczeniem dla patrona. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia, w której uczestniczyli zaproszeni goście: pani Hanna Grochocka - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Ewa Rozen Bieńkowska-dyrektor Biblioteki Gminy Lipno, pani Krystyna Chojnicka- emerytowana nauczycielka naszej szkoły, pan Piotr Poznański- przedstawiciel Koła Łowieckiego Żubr 144. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły oraz przypomnienia sylwetki Kazimierza Różyckiego

          z podkreśleniem jego zasług dla lokalnej społeczności.

          W programie nie brakowało wesołych scenek z życia szkoły, wierszy, piosenek, okazjonalnego tańca. W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny: „ Laurka dla Patrona” oraz konkurs wiedzy o patronie. Poza tym uczniowie rywalizowali w konkursie :„Jestem jak patron mojej szkoły” . Zwieńczeniem tych zmagań było zdobycie Pucharu Dyrektora Szkoły. W tym roku Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły w kategorii klas I-III zdobyła klasa III, natomiast w klasach starszych zwyciężyła klasa VII. Przyjemną niespodzianką dla zebranych na uroczystości było włączenie się nauczycieli. Dyrektor szkoły wcielił się w postać Patrona Kazimierza Różyckiego zaś nauczyciele zaprezentowali modę okresu międzywojennego. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze. Organizacją Dnia Patrona zajęli się uczniowie klasy III , VI, VII wraz z wychowawcami - Iwoną Koszczką i Katarzyną Gęsicką .

          Biorąc udział w tej ważnej uroczystości szkolnej, daliśmy wyraz uznania dla sylwetki naszego patrona i jego wartości, które są częścią naszej tożsamości narodowej.

        • POWIATOWY KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ W MALISZEWIE

        • 07.03.2023
        • Troje uczniów naszej szkoły, tj. Gabriela Kowalewska, Amelia Kucińska i Mikołaj Górecki, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Brytyjskiej Poetry Lovers w Maliszewie. Występ przed szerszą publicznością oraz recytacja w języku obcym to wyjątkowe doświadczenie. W tym roku wyróżnienie z rąk jurorów odebrała Amelia Kucińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!