• Finał diecezjalnego konkursu pt. "Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza?"

• 26.04.2023
        • W dniu 24 kwietnia 2023r. dwóch uczniów z naszej szkoły: Brajan Mączyński z kl. IV i Stanisław Lewandowski z kl. VII wzięło udział w finale diecezjalnego konkursu pt. "Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza?". Konkurs odbywał się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 we Włocławku.

Dziekujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

• Tydzień Ekologiczny

• 19.04.2023
        • Obecnie w naszej szkole odbywa się Tydzień Ekologiczny, w sobotę obchodzimy Dzień Ziemi. W związku z tym świętem z inicjatywy Sołectwa Złotopole w piątek 21 kwietnia Sołectwo Złotopole i Sołectwo Jastrzębie organizuje szczytną akcję zbierania śmieci w parkach i wzdłuż drogi łączącej obydwa sołectwa. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Złotopola i Jastrzębia, tych dorosłych i tych młodych, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zbiórka:

Złotopole - przy remizie strażackiej godz. 16.00

Jastrzębie - przy dworku w Jastrzębiu godz. 16.00

Po posprzątaniu parków zbieramy śmieci wzdłuż drogi do spotkania. Na zakończenie Pan Sołtys Złotopola wraz z mieszkańcami zaprasza wszystkich zaangażowanych na ognisko, które odbędzie się przy remizie w Złotopolu.

• "Akcja segregacja"

• 19.04.2023
        • Dnia 13.04.2023r naszą szkołę odwiedzili pracownicy PUK Lipno podczas, której przeprowadzili prelekcję pod tytułem: "Akcja segregacja".

• Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Lipnie

• 04.04.2023
        • Dnia 29 marca 2023 r. uczniowie klas V,VI, VII wzięli udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Lipnie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki, obejrzenie księgozbioru , poszczególnych pomieszczeń biblioteki , zapoznanie z katalogami bibliotecznymi. Wyjazd wpisał się w szerszą działalność biblioteki mającą na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz udział szkoły w programie Ratownicy czytelnictwa. Dziękujemy paniom Agnieszce Lesiak i Dorocie Trojanowskiej za miłe spotkanie.

• Gminny Przedszkolny Konkurs Interpretacji Artystycznej

• 30.03.2023
        • 29 marca 2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radomicach odbył się I Gminny Przedszkolny Konkurs Interpretacji Artystycznej skierowany do dzieci 5 i 6 letnich z przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Lipno. Założeniem konkursu była recytacja wybranego przez uczestnika wiersza poezji dziecięcej o dowolnej tematyce. Oprócz recytacji pod uwagę była brana interpretacja artystyczna, czyli strój nawiązujący do tematu wiersza, rekwizyty, gestykulacje, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. W konkursie brało udział pięcioro dzieci z oddziału przedszkolnego i troje z punktu przedszkolnego, które wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.W grupie młodszej Antoni Ośmiałowski zajął III miejsce za wiersz Juliana Tuwima "Okulary" , Marianna Sucharska zdobyła wyróżnienie za wiersz Ewy Zawadzkiej " O wiośnie " a Kornelia Kantorska zdobyła dyplom za udział w konkursie za wiersz Doroty Gellener " Wiosenny czarodziej".W grupie starszej Oliwia Skuz zajęła II miejsce za interpretację wiersza „Wiosenne porządki” Jana Brzechwy, Antonina Chojnicka otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „ Jak smakuje wiosna?” Aleksandry Charęzińskiej. Natomiast Gabriela Piasecka, Wiktoria Skuz, Maja Górczyńska otrzymały drobny upominek oraz dyplom za udział w konkursie. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień artystycznych.

• Dzień Świętego Patryka

• 30.03.2023
        • Tradycyjnie już 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Cała społeczność szkolna i przedszkolna włączyła się organizację przekąsek i słodkości, które były sprzedawane na korytarzu szkolnym przez cały dzień. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zadbali o organizację kiermaszu. W tym roku zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz pomocy podopiecznemu fundacji SIEPOMAGA w Lipnie. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

• Udział w warsztatach – Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 23.03.2023
        • Udział w warsztatach – Mobilne Laboratoria Przyszłości.

W dniu 21 marca 2023 uczniowie klas 4-6, odwiedzili Zespół Szkół w Karnkowie aby uczestniczyć w warsztatach w ramach programu Mobilne Laboratoria Przyszłości, realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Podczas spotkania uczniowie pracowali z długopisami 3D, zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. „Sztucznej Inteligencji”.

Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjno-technologiczny, który opiera się na tzw. kierunkach STEAM, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Opiekunami wyjazdu byli: Marcin Chojnicki, Katarzyna Gęsicka, Anna Szablewska.